Sprzątanie wspólnoty po zimie – czas na okna!

Sprzątanie wspólnoty po zimie – czas na okna!

Czyste okna to niby banał i oczywista sprawa, a jednak wiele osób zapomina o tym, w jaki sposób brudne i zakurzone okna wpływają na cały budynek, jego postrzeganie i mieszkańców. Dlaczego zadbane i czyste okna są tak ważne we wspólnocie?

Brudne okna na klatce schodowej sprawiają, że do środka budynku dostaje się mniej światła. Mniej światła może negatywnie wpływać na samopoczucie mieszkańców, którzy czy tego chcą czy nie i tak muszą korzystać z klatki schodowej.

Oprócz negatywnego wpływu na mieszkańców brudne okna wpływają również negatywnie na postrzeganie budynku z zewnątrz. Nawet jeśli elewacja jest zadbana, to przy brudnych oknach od razu mamy wrażenie zaniedbania. I to zarówno z zewnątrz, jak i od środka! To samo dotyczy drzwi wejściowych oraz parapetów.

Do zadań zarządcy i administratora należy utrzymanie budynku w jak najlepszym stanie technicznym i estetycznym. W tym do dopilnowania, aby okna w częściach wspólnych budynku były czyste! Wiosna to idealny czas, aby się tym zająć.

HNP Twój Zarządca zadba o to, aby budynek, w którym mieszkasz codziennie był schludny i estetyczny, a także bezpieczny! Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!