Zarządzanie parkingiem wspólnoty.

Zarządzanie parkingiem wspólnoty.

Zarządzanie parkingiem wspólnoty nie jest łatwym zadaniem, szczególnie, gdy miejsc parkingowych jest niewiele, a samochodów nawet po kilka na mieszkanie. Stwarza to wiele problemów logistycznych oraz konfliktów sąsiedzkich.

Dzieje się tak szczególnie, kiedy mieszkańcy parkują w sposób uniemożliwiający innym korzystanie z aut lub prawidłowe zaparkowanie. Czy jest sposób, aby poprawić tę sytuację?

Oczywiście, że tak! Pierwszym elementem jest na pewno rozmowa z mieszkańcami, zaczynając od właścicieli aut, którzy najczęściej stwarzają problemy poprzez nieprawidłowe parkowanie. Jednak jeśli to nic nie da, warto podjąć kolejne kroki.

W nowych budynkach zwykle miejsca parkingowe są przypisane do mieszkańców, co całkowicie pozwala na uniknięcie przykrych sytuacji, ponieważ należy takie miejsca wykupić. Nie zawsze jest taka możliwość, stąd też polecamy uchwalić odpowiednią uchwałę dotyczącą parkingu. Komfort mieszkańców jest dla zarządcy najważniejszy, dlatego każdy powinien mieć możliwość zaparkowania auta! I co ważne, tak, aby inne auta nie przeszkadzały mu w dostaniu się do pojazdu lub wyjechaniu z parkingu.

W HNP Twój Zarządca uważnie słuchamy mieszkańców, żeby wszelkie konflikty rozwiązywać możliwie szybko i sprawnie. Szukasz Zarządcy lub Administratora, który zadba o Twoją wspólnotę mieszkaniową? Skontaktuj się z nami!