Sprzątanie wspólnoty na wiosnę – piwnica.

Sprzątanie wspólnoty na wiosnę – piwnica.

Piwnice we wspólnotach mieszkaniowych wydają się najbardziej zaniedbanym miejscem ze wszystkich. A nie powinno tak być! Dlaczego regularne sprzątanie piwnic jest ważne i co porządki powinny obejmować?

Zacznijmy od tego, że utrzymanie piwnic suchych i w czystości zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni. Jeżeli w budynku pojawi się grzyb lub pleśń to będzie niesamowicie ciężko się ich pozbyć! Podobnie sprawa ma się z gryzoniami, np. myszami. Te z kolei mogą doprowadzić do zniszczenia przedmiotów, przegryzania kabli i roznoszenia chorób.

Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć warto  regularnie sprzątać piwnice. Zarządca nieruchomości lub administrator powinni zadbać o to, aby firma sprzątająca wspólnotę wywiązywała się z utrzymywania budynku w należytym porządku. Takie sprzątanie obejmuje zwykle usuwanie pajęczyn, zamiatanie i mycie podłóg w korytarzach oraz mycie lamp.

Zarządca nieruchomości oraz administrator budynku pełnią ważną rolę w tym, aby prace te przebiegały sprawnie, bez zakłócenia porządku dnia lokatorów. Razem z HNP Twój Zarządca schludne i estetyczne piwnice są na wyciągnięcie ręki!