Odśnieżanie dachów.

O odśnieżaniu chodników czy ulic ciężko jest zapomnieć, w końcu bez tego ciężko jest nam się przemieszczać. Jednak niestety wiele osób zapomina o śniegu zalegającym na dachach budynków. A to bardzo ważna sprawa, ponieważ stwarza on realne zagrożenia!

Sople wiszące na parapetach, daszkach czy dachu są niebezpieczne, ponieważ mogą spaść na przechodniów i pojazdy. Podobnie jest ze śniegiem, który dodatkowo jest ciężki. Szczególnie ten zalegający przez kilka dni lub tygodni! Puch śnieżny, który świeżo napadał jest znacznie lżejszy, niż tzw. mokry śnieg lub taki, który na dachu jest przez kilka dni. Stwarza to ogromne ryzyko dla całej konstrukcji budynku.

Aby bezpiecznie pozbyć się śniegu z dachów należy wynająć firmę, której pracownicy mają uprawnienia do pracy na wysokości, przestrzegają zasad bhp oraz mają aktualne badania lekarskie. Odśnieżanie na wysokościach musi zostać dobrze zaplanowane, a pracownicy zabezpieczeni. Dodatkowo firma, która zostaje zatrudniona powinna mieć wykupione OC, ponieważ podczas pracy może zostać uszkodzony dach.

Z HNP masz pewność, że zatrudnione przez nas firmy spełniają powyższe standardy. Dla mieszkańców zarządzanych przez nas nieruchomości nieustannie współpracujemy z najlepszymi firmami sprzątającymi, remontowymi i budowlanymi. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku odśnieżania dachów oraz regularnych kontroli stanu budynków przeprowadzanych zawsze przez specjalistów.